Конференція на тему «Післявоєнне відновлення у країнах Європи: сучасний та історичний досвід», яка проходила на базі Оксфордського університету 06.09.2024 у змішаному форматі, обʼєднала наукову світову спільноту для обговорення, дискусій та обміну досвідом з цієї важливої проблеми.

Тему «Війна та внутрішньо-переміщені особи: аналіз проблем та можливі шляхи вирішення» висвітлила в своїй доповіді Едіта Грабар, директорка Закарпатського навчально-наукового інститут ЗУНУ, кандидат педагогічних наук, доцентка.

Після жвавого обговорення тем конференції було прийнято рішення про важливість опублікування матеріалів доповідей у наукових видання Великобританії.

Українська науковиця донесла до світової професорсько-викладацької спільноти інформацію про страхіття, які довелося пережити українському народу через свавілля, спричинені російським окупантом; про кількість та місця дислокації ВПО; проблеми, з якими стикнулася наша держава у питаннях захисту своїх громадян, які залишилися без житла і засобів існування; правовий статус ВПО та їхні потреби; матеріальну допомогу, передбачену цій категорії українських громадян; про роботу міжнародних організацій-донорів, які надають допомогу постраждалим громадянам України та багато іншого.