2024 рік, як і попередні два, для нашого закладу був не з легких, адже пройшов у повітряних тривогах, відключенні електроенергії, змінах у Правилах до вступної кампанії тощо. Наш заклад зазнав реорганізації у зв’язку з новими вимогами законодавства, що призвело до зміни назви і статусу. Але попри численні виклики та випробування колектив Закарпатського навчально-наукового центру спільними зусиллями впевнено крокував уперед, демонструючи певні здобутки, злагоджену командну роботу, спрямовану на досягнення успіхів, як у науковій так і у навчальній сферах діяльності, у складі Західноукраїнського національного університету, одного з найпрестижніших вузів України, про що свідчать рейтинги нашого вузу за 2024 рік.

Тож сьогодні підведемо підсумки роботи нашого колективу та проаналізуємо її за такими напрямками:

1. ВСТУПНА КАМПАНІЯ. З метою популяризації Західноукраїнського національного університету колектив ЗННЦ організував та взяв участь у заходах, спрямованих на підготовку до належного проведення вступної кампанії.

1.1. Проведено work-shop «Прокачай свої скіли» 28.06.2024 року, у якому взяли участь школярі випускних класів та ліцеїсти Свалявської, Полянської, Мукачівської, Чинадіївської, Берегівської територіальних громад. До організації заходу долучилися представники ТОВ «ТехноСервісІнновації», МФОЗНС «Регіон Карпат NEEKA», Slow Food Zakarpattia.

1.2. Студенти та працівники ЗННЦ ЗУНУ активно долучилися до молодіжного заходу «Ярмарка вакансій», який проходив 5 жовтня в місті Мукачеві, де нами було представлено спеціальності, за якими здійснюється набір на навчання до Західноукраїнського національного університету для амбітної молоді.

1.3. За результатами цьогорічної вступної кампанії, яку проводив Закарпатський навчально-науковий центр, ЗУНУ поповнив свої ряди 75 здобувачами вищої освіти за бакалаврським (25 студентів) і магістерським (50 студентів) рівнями. Станом на сьогодні ЗННЦ здійснює контроль за навчанням 213 студентів, з них 10 осіб навчаються за рахунок коштів державного бюджету, 105 осіб – на денній формі, 108 осіб – на заочній. У розрізі освітніх рівнів: бакалаврів – 114, магістрів – 99. Студенти здобувають освіту за такими освітніми програмами: Менеджмент соціокультурної діяльності; Менеджмент закладів охорони здоров’я; Фінанси, банківська справа та страхування; Психологія; Професійна освіта (фінансова грамотність, управління персоналом, цифрові технології); Освітні педагогічні науки; Інформаційна, бібліотечна справа; Соціальне забезпечення; Правоохоронна діяльність; Публічне управління та адміністрування; Менеджмент; Управління закладами освіти; Автомобільний транспорт; Автоматизація та комп’ютерні технології; Будівельна інженерія; Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка; Транспортні технології; Графічний дизайн; Комп’ютерна інженерія; Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії; Агрономія.

2. НАУКОВА РОБОТА навчально-наукового центру забезпечувалася участю науковців, працівників та студентів ЗУНУ у різноманітних заходах.

2.1. Едіта Грабар, кандидат педагогічних наук, доцент, взяла участь у міжнародному семінарі на тему: «Роль закладів вищої освіти у формуванні цінностей солідарної взаємодії», організованому італійським університетом Брешія 5 грудня 2024 року з нагоди відзначення Міжнародного дня волонтера, з доповіддю «Роль академічної спільноти ЗУНУ у підтримці суспільства в умовах війни».

2.2. Директорка ЗННЦ ЗУНУ прийняла участь у розробці колективної монографії «Трансформація суспільних відносин: глобальні виклики, економічні проблеми та стратегії адаптації».

2.3. У червні проведено науково-практичну конференцію «Інноваційні підходи до розвитку технологій та економіки», яка об’єднала науковців різних закладів вищої освіти, представників закладів загальної середньої освіти, дослідників і науковців, представників бізнесу та громадських організацій, іноземних аспірантів ЗУНУ та студентів.

2.4. Науковці центру Едіта Грабар та Віктор Антонюк провели дослідження та підготували наукову статтю «Війна та внутрішньо-переміщені особи: від аналізу проблем до впровадження ефективних рішень», присвячену збройній агресії росії проти України,.

2.5. Проблему українського народу, спричинену російським окупантом, представила світовій професорсько-викладацькій спільноті Едіта Грабар, доцентка кафедри психології та соціальної роботи, директорка ЗННЦ, у своїй доповіді під час участі у конференції на тему: «Післявоєнне відновлення у країнах Європи: сучасний та історичний досвід».

2.6. Науковці та працівники Центру Едіта Грабар, Віктор Антонюк, Марія Бобильова взяли участь у ІIІ Міжнародній науково-практичній конференції «Комунікація як чинник транспарентності соціальної взаємодії: психологічний, історичний, правовий, економічний та політичний виміри», яка проходила 09-10.05.2024р (ЗУНУ, м.Тернопіль).

2.7. 15 березня 2024 року в Мукачівському державному університеті відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми розвитку педагогічної освіти: інновації, виклики, перспективи» у якій взяла участь кандидат педагогічних наук, доцент, директор Закарпатського навчально-наукового інституту Західноукраїнського національного університету Едіта Василівна Грабар з темою доповіді: THE ROLE OF INTERDISCIPLINARY STUDIES IN FOSTERING HOLISTIC STUDENT DEVELOPMENT.

2.8. Також науковці ЗННІ ЗУНУ Едіта Грабар та Віктор Антонюк пройшли міжнародне стажування за Програмою Netherlands Business Academy “Modern Finance: global challenges and current trends” 60 hours (2 ECTS) 10.06.-23.06.2024 та отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації.

2.9. У травні науковцями інституту було проведено дослідження та опубліковано статтю на тему «Взаємодія влади з організаціями громадянського суспільства в сучасних умовах» у науковому виданні категорії Б «Наукові перспективи».

2.10. Заступник директора Віктор Антонюк, кандидат наук з державного управління пройшов курси підвищення кваліфікації за короткостроковою програмою «Тренінг для тренерів з питань професійного розвитку посадових осіб місцевого самоврядування, за результатами якого отримав сертифікат», а також прийняв участь в якості спікера в рамках проведення курсів за загальною професійною програмою підвищення кваліфікації Школа підготовки старост. Тема модулю «Громадська безпека, планування, реагування, на надзвичайні ситуації, аналітичні комплекси з забезпечення фізичної безпеки людини в розрізі громади».

3. НАВЧАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ.

Стосовно навчальної роботи, то

3.1. Фахівці Центру здійснювали контроль за навчальним процесом та здобутками студентів, які обрали наш вуз за рекомендацією ЗННЦ

3.2. Було підготовлено студентку другого курсу спеціальності «Фінанси та митна справа» Анастасію Левко до участі у конкурсі есеїстки на тему «Роль загальнонаціонального лідера азербайджанського народу Гейдара Алієва у розвитку азербайджансько -українських відносин».

На базі ЗННЦ:

3.1. Успішно організовано та проведено захист магістерських робіт за спеціальностями «Публічне управління та адміністрування» і «Менеджмент».

3.2. На належному рівні організовано захист кваліфікаційних робіт магістерського рівня освіти он лайн на базі ЗННЦ ЗУНУ студентами спеціальностей «Психологія», «Комп’ютерна інженерія», «Соціокультурний менеджмент», «Освітні та педагогічні науки», «Фінанси», «Соціальне забезпечення», «Архівна та бібліотечна справа», «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Менеджмент закладів охорони здоров’я».

3.3. Забезпечено участь студентів, які на період військових дій перебувають за кордоном, в он-лайн захисті магістерських робіт зі спеціальностей: «Психологія», «Архівна та бібліотечна справа», «Фінанси», «Менеджмент».

4.ОРГАНІЗАЦІЯ ТРЕНІНГІВ, КУРСІВ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ТА СЕМІНАРІВ.

4.1. Організовано участь керівників закладів охорони здоров’я Закарпатської області у курсах підвищення кваліфікації управлінських кадрів сфери охорони здоров’я на тему: «Інноваційні підходи в організації та управлінні охороною здоров’я»,

4.2. В квітні 2024року проведено курси підвищення кваліфікації на тему: «Освітні інновації в професійній діяльності педагогів», в якій участь взяли 41 педагогічний працівник Мукачівської, Воловецької, Міжгірської, Полянської, Свалявської та Білківської територіальних громад.

4.3. 25 та 26 квітня 2024р. 100 педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної та фахової передвищої освіти Закарпатської та Одеської областей та працівники нашого центру пройшли курси підвищення кваліфікації на тему “Сучасні підходи до застосування штучного інтелекту в навчальному та науковому процесах”.

4.4. Директорка ЗННЦ ЗУНУ стала переможцем відбору у програмі міжкультурного обміну “How much did we improve? Let’s take one step forward”, яка проходила упродовж 9 днів (з 3 по 11 листопада 2024 року) в Королівстві Нідерландів.

5. ВОЛОНТЕРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

5.1. Організовано work-shop з виготовлення окопних свічок, в якому взяли участь працівники інституту, студенти ЗУНУ, жителі Свалявської та Полянської громад. Готові вироби відправлено військовим, які захищають країну у Донецькому напрямку.

5.2. Колектив ЗННІ ЗУНУ долучився до збору коштів для придбання безпілотних літальних апаратів для ЗСУ, перерахувавши частину заробітної плати на ці потреби.

5.3. Запроваджено благодійну ініціативу під гаслом «Творимо – перемагаємо, приурочену до Дня Соборності України.

6.МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

6.1. ЗННІ ЗУНУ у співпраці з ГО «Свалява Сівік» в результаті участі в грантовому проекті, який фінансувався Міжнародною організацією ООН в справах біженців, отримав оргтехніку: мультимедійну дошку, ноутбук, проектор та екран.

6.2 Проведено капітальний ремонт кабінету директора, приміщення кафедри (каб №107), кімнати № 109.

6.3 Придбано жалюзі для вікон в кількості 3 штук, ролетні двері в кількості 2 штук.

6.4 Отримано один комп’ютер від університету.

6.5. У якості гуманітарної допомоги, яка надійшла від готелю «Шарбель» поповнено гуртожиток подушками, рушниками, постільною білизною.

7. УРОЧИСТІ ЗАХОДИ

7.1. Колектив студентів та працівників ЗННЦ запрошено до перегляду патріотичної п’єси, організованої аматорським театром Свалявського будинку культури.

7.2. Проведено урочистості під назвою «Студентські сходини» з нагоди Дня Знань для першокурсників, які об’єднали студентську молодь, викладацько-професорський склад ЗУНУ, священнослужителів, представників влади.

7.3. Колектив ЗННЦ ЗУНУ запрошено до участі в урочистостях з нагоди Дня Державного Прапора України, організованих жителями сіл Дусино та Росош та вихованцями Росошанського клубу під керівництвом керівника Яни Левко, студентки ЗУНУ за спеціальністю «Соціокультурний менеджмент».

7.4. 29.06.2024 року організовано поїздку студентів та викладачів Західноукраїнського національного університету на Лавандове поле в м. Перечин, яке є туристичною родзинкою Закарпаття, та у парк Шенборна, який є унікальною парковою пам’яткою з багатогранною історією Австро-Угорщини.

7.5. Колектив закладу взяв участь у святі української культури – День вишиванки.

7.6. Керівники Центру долучилися до участі у комунікативному пленері «Цвіт сакури – 2024», організованому кафедрою іноземних мов та інформаційно-комунікаційних технологій та кафедрою менеджменту, публічного управління та персоналу, який проходив у квітні на базі Мукачівського району.

7.7. Колектив ЗННІ взяв участь у презентації книги відомого Закарпатського письменника, поета, публіциста Михайла Турка «Час не зітре їх слід на духовній ниві», під час якої рецензію до книги поросили підготувати Едіту Грабар.

8. ВАЖЛИВІ ЗУСТРІЧІ

8.1. В червні проведено зустріч з Головою Правління ГС «Всеукраїнська асоціація гідів», лідеркою ресторанно-туристичного кластеру «Бессарабка» Яніною Гавриловою та власницею сімейної крафтової кондитерської Mirella Sweet Shop Мирославою Голонич щодо співпраці вузу з членами Ассоціації.

8.2. У липні проведено зустріч з представниками Багодійного Фонду Protez Foundation, відважними захисниками, щодо можливостей закладу вищої освіти для ветеранів війни.

8.3. У квітні проведено зустріч з представниками МБФ NEEKA foundation з питань подальшої співпраці в різних напрямках.

8.4. Проведено зустрічі з керівниками органів управління освітою Перечинської міської ради, Дубриницької, Ставненської сільських, Великоберезнянської селищної рад з питання налагодження співпраці між закладами вищої, професійно-технічної, загальної середньої освіти у сфері сприяння розвитку освіти і науки області, підтримки педагогічної спільноти громад.

9. НАГОРОДИ

9.1. За результативність наукової роботи навчально-наукових інститутів, факультетів і кафедр, організацію та якісне проведення наукових заходів й досліджень та з нагоди Дня науки в Україні нагороджено Грамотами директора Закарпатського навчально-наукового інституту Едіту Грабар та заступника директора Віктора Антонюка.

Вищезазначене свідчить, що робота колективу Закарпатського навчально-наукового центру Західноукраїнського національного університету за 2024 рік є вражаючим прикладом наполегливості, командної злагодженості та багатовекторного розвитку в умовах воєнного стану. Колектив центру зробив значний внесок у реалізацію освітніх, наукових, волонтерських і організаційних ініціатив, спрямованих на розвиток як регіональної, так і національної освітньої системи і разом з тим продемонстрував високий рівень адаптивності, інноваційності та соціальної відповідальності. Завдяки нашим зусиллям вдалося не лише зберегти, але й розширити можливості для студентів, викладачів і громади в умовах складного 2024 року.